Nieznane oblicze Województwa Pomorskiego
| ...
|
|
Pomorze zawdzięcza swoją wyjątkowość przede wszystkim położeniu. Z jednej strony można znaleźć tam plaże Bałtyku, a z drugiej bory, rzeki, jeziora, parki narodowe i krajobrazowe oraz wzgórza, których najwyższym szczytem jest Wieżyca. To region, który poza trójmiastem oferuje wiele innych atrakcji, dzięki czemu również poza głównym sezonem turystycznym można miło i ciekawie spędzić tam czas.
Pomorskie na każdą porę roku
|
foto: Arkadiusz Węgłowski |
Wielkimi krokami zbliża się zima. Śnieg, zimny wiatr i mróz niejednokrotnie negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu. Warto więc na chwilę zrelaksować się, zadbać o ciało i ducha. Zima to idealna pora, aby skorzystać z dobroczynnego wpływu jodu oraz usług rozbudowanej bazy Spa&Welness. Po odzyskaniu sił w SPA można również nieco aktywniej spędzić czas. Pomorskie ma bogatą ofertę. Do wyboru mamy m.in. kulig, lodowiska, a nawet narty. Ciekawą opcją jest również ski skiring. Skiring jest sportem wywodzącym się ze Skandynawii i polega na jeździe na nartach dzięki sile pociągowej np. konia, którym narciarz powozi. Jeśli koń ma jeźdźca to wówczas mamy do czynienia z wersją ski skiring. Można także użyć psiego zaprzęgu, quada lub skutera śnieżnego, jednak zabawa z udziałem maszyny nie sprawia tyle przyjemności.
Po zimie nadchodzi długo oczekiwana wiosna. To czas, w którym przyroda na nowo budzi się do życia. Zielone tereny, czyste powietrze, błękitne jeziora, setki kilometrów piaszczystych plaż, wzgórza morenowe, rzeki i parki krajobrazowe. Wszystko to czyni region pomorski idealnym miejscem do uprawiania turystyki aktywnej. Wiosna to idealny czas, aby wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę czy też jazdę konną po plaży.
Lato to idealna pora roku, aby spędzić ją nad wodą. Oferta jest tak bogata, że wakacje są zbyt krótkie, by skorzystać ze wszystkich dostępnych możliwości. Pomorskie to raj dla osób uprawiających sporty wodne. Zaawansowani pasjonaci windsurfingu znajdą doskonałe warunki na Zatoce Gdańskiej i Puckiej. Natomiast dla początkujących idealnym miejscem jest Pojezierze Kaszubskie. Tam też znajduje się ponad 3000 km szlaków kajakowych. Bardziej doświadczeni mogą spróbować swych sił na Słupi, Wieprzy, Łupawie czy Łebie, a początkujący z kolei na Brdzie, Wdzie czy Liwie. Wody Bałtyku kuszą również amatorów nurkowania. Na dnie morza znajdują się 24 wraki statków, których zwiedzanie to niezapomniana przygoda. Poza sportami wodnymi mamy do wyboru szereg innych aktywności. Wzniesienia i klify są doskonałym miejscem dla paralotniarzy. Ogromną popularnością cieszą się również loty balonem. Z kolei lesiste tereny to idealny teren dla fanów rajdów quadami i samochodami terenowymi.
Jesień to okres, kiedy nadbałtyckie plaże pustoszeją, a nadmorskie kurorty stają się cichymi zakątkami. To idealny czas, by cieszyć się wydarzeniami kulturalnymi i licznymi zabytkami. Na terenie Pomorskiego doświadczymy niezapomnianych wrażeń muzycznych i teatralnych, a także kulinarnych. Do wyboru mamy mnóstwo folklorystycznych imprez, a także muzeów i skansenów. Przysmaki kuchni regionalnej takie jak: fefernuski kociewskie, purcle kaszubskie czy hylyng opiekany z cebulą na długo pozostaną w naszej pamięci.
W Województwie Pomorskim turysta znajdzie bardzo zróżnicowaną bazę noclegową. Zaczynając od pięciogwiazdkowych hoteli, poprzez pensjonaty i zajazdy, ośrodki, schroniska i hostele, a kończąc na gospodarstwach agroturystycznych i kempingach. W wyborze sprawdzonego noclegu pomoże np. portal Zoover, na którym można znaleźć opinie o hotelach w Pomorskim.
Źródło: informacja własna
|