Andrzej Kulka » Przewodniki - Przez Świat II » Wschodnie wybrzeże USA
Wschodnie wybrzeże USA

Barbara Góralczyk i Ewa Kołomyjska


20.06 Waszyngton

Do centrum Waszyngtonu przyjechaliśmy o godzinie 11.00. Przez godzinę szukaliśmy dogodnego parkingu i nie zdążyliśmy na ostatnią turę, by dostać się do Białego Domu - obejrzeliśmy go tylko zza ogrodzenia. Udaliśmy się w stronę Kapitolu, a idąc Pensylvania Avenue wstąpiliśmy do siedziby FBI, której zwiedzanie zakończył efektowny pokaz strzelania z pistoletu i broni maszynowej przez "agenta w spódnicy". Kiedy dotarliśmy do Kapitolu, na dziedzińcu odbywały się uroczystości związane ze startem sztafety niosącej ogień do zapalenia znicza olimpijskiego w Atlancie. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przestrzeni Kosmicznej (National Air and Space Museum). Potem samochodem przez Arlington Memorial Bridge dotarliśmy na cmentarz Arlington, gdzie odnaleźliśmy z łatwością grób Kennedy'ego. Ze wzgórza, na którym położony jest cmentarz, podziwialiśmy panoramę miasta. Pobyt w Waszyngtonie zakończyliśmy potrójną rundą wokół Pentagonu i udaliśmy się do pobliskiej Aleksandrii na nocleg.

21.06 Charleston

Cały dzień spędziliśmy w samochodzie, przejeżdżając liczącą prawie 1000 km trasę Aleksandria - Charleston.

22.06 Daytona Beach

Rankiem zwiedziliśmy Muzeum Marynarki Wojennej w Patriots Point. Lotniskowiec Yorktown pozostawia niezatarte wspomnienie swoim ogromem, a łódź podwodna panującą w niej ciasnotą.

Wieczorem dotarliśmy do Daytona Beach.

23.06 Cape Canaveral

Obudziliśmy się w słoneczny poranek, nad leniwie falującym Atlantykiem. Po porannej kąpieli w jego ciepłych wodach i śniadaniu wyruszyliśmy w stronę Przylądka Kennedy'ego, gdzie za jedyne 7 USD zwiedzaliśmy Ośrodek Lotów Kosmicznych. Za dodatkową opłatą 4 USD można wziąć udział w seansie filmowym i przeżyć lot rakietą w kosmos.

24.06 Orlando - Disneyworld

W Orlando udaliśmy się do Disney - MGM Studios, gdzie oglądaliśmy sceny i dekoracje z najbardziej znanych filmów (wstęp 37 USD).

25.06 Orlando

Znów w Orlando, gdzie za 35 USD otwarły się dla nas podwoje Sea World. Spędziliśmy tam cały dzień oglądając tresurę fok, delfinów i orek. Kolejnymi atrakcjami były "pobyt" w stacji arktycznej i "przelot" helikopterem nad Arktyką.

26.06 Key West

Wyruszyliśmy do Key West, pokonując trasę przez wyspy połączone mostami, aż dotarliśmy do wysuniętego najbardziej na południe krańca Ameryki; stąd do Kuby jest tylko 90 mil! Oglądaliśmy siedzibę Trumana z okresu II wojny światowej, dom, w którym mieszkał Ernest Hemingway, latarnię morską oraz miejscowe bary.

27.06 Everglades NP

Wjechaliśmy do Parku Narodowego Everglades na Florydzie. Park ten to rozlewisko płytkiej wody ciągnące się kilometrami, pokryte mangrowymi zaroślami, trawą, sitowiem, niewielkimi drzewami, z niezliczoną ilością komarów. Zwiedziliśmy farmę aligatorów i odbyliśmy rejs łodzią napędzaną śmigłem (koszt wycieczki 12.50 USD). Nocleg w Miami Beach.

28.06 Everglades NP - Ocala

Drogą ciągnącą się w poprzek Parku Everglades ruszyliśmy na zachód w kierunku Nowego Orleanu. Mijaliśmy kilka razy osiedla Indian, usytuowane przy drodze wiodącej do St. Petersburga, gdzie w muzeum ufundowanym przez wielbiciela talentu Salvadora Dali znajduje się jedna z największych kolekcji dzieł tego artysty (wstęp 8 USD, warto).

St. Petersburg ma wspaniały klimat i piękne plaże nad Zatoką Meksykańską. Na nocleg zatrzymaliśmy się w Ocala.

29.06 Nowy Orlean

Dotarliśmy wreszcie w pobliże Nowego Orleanu i zakwaterowaliśmy się w miejscowości Sidlie w motelu. Po szybkiej decyzji pokonujemy 30 mil i docieramy do dzielnicy French Quarter, gdzie na Bourbon Street spędziliśmy szaloną noc przy dźwiękach jazzu i spożywaniu różnych trunków. Oczarował nas niepowtarzalny urok tego miasta.

30.06 Nowy Orlean

Zwiedziliśmy French Quarter w dzień, katedrę St. Louis i pomnik generała Jacksona na skwerze o tej samej nazwie. Następnie udaliśmy się w rejs po Missisipi (mało udana impreza za 12 USD) i po raz pierwszy od początku wyprawy "zaliczyliśmy" zakupy. Nie odmówiliśmy sobie przejażdżki przez Graden District, gdzie bogaci Amerykanie w latach czterdziestych wybudowali reprezentacyjną dzielnicę. Wróciliśmy do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Źródło: TravelBit

TravelBit Tekst pochodzi z książki
wydanej przez Agencję Travelland
prowadzonej przez
Centrum Globtroterów TravelBit

 warto kliknąć

<< wstecz 1 2 3 dalej >>
Przewodniki - Przez Świat II
WARTO ZOBACZYĆ

USA: Niagara amerykańska
kontakt
copyright (C) 2004-2005 Andrzej Kulka                                             powered (P) 2003-2005 ŚwiatPodróży.pl